جمعه, 19 عقرب 1396

استقبال باشندگان ولسوالی سنگ تخت و بندر دایکندی از سفر استاد خلیلی به این ولسوالی

استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح و رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در ادامه سفرش به ولایت دایکندی، به ولسوالی سنگ تخت و بندر این ولایت رفت.

رییس شورای عالی صلح در همایشی که از سوی مردم در این ولسوالی برگزار شده بود تاکید کرد که افغانستان دیگر به گذشته تاریک بر نمی گردد.

استاد خلیلی گفت کسانی که می خواهند افغانستان را به بحران بکشانند، باید بدانند که مردم به آنان اجازه چنین کاری را نخواهند داد.

استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح و رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در ادامه سفرش به ولایت دایکندی، روز پنجشنبه وارد ولسوالی سنگ تخت و بندر این ولایت شد.

باشندگان این ولسوالی، از سفر و دیدار رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان به ولسوالی سنگ تخت و بندر قدردانی و از استاد خلیلی به گرمی استقبال کردند.

استاد خلیلی در سفرش به ولسوالی سنگ تخت و بندر، در همایشی پر شکوهی که ازسوی باشندگان این ولسوالی برگزار شود بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

رییس شورای عالی صلح، در این همایش، با اشاره به اوضاع فعلی و تغییرات مثبت پیش آمده در کشور، به مردم اطمینان داد که افغانستان دیگر به گذشته تاریک بر نمی گردد، بلکه بسوی پیشرفت و ترقی پیش خواهد رفت.

استاد خلیلی گفت: " حالا مردم نسبت به گذشته متفاوت می اندیشند و زمان منطق توسل به زور گذشته و زمان غلبه و پیروزی علم و دانش بر زور و ستم است."

استاد خلیلی خطاب به آنانی که می خواهند افغانستان را به بحران بکشانند و به گذشته تاریک سوق دهند گفت اراده ملی، منطقوی و بین المللی و مردم افغانستان هرگز برای آنان اجازه نمی دهد که افغانستان دوباره به گذشته تاریک برگردد.

رییس شورای عالی صلح از گروه های مسلح خواست تا دست از جنگ برداشته و دوباره و به آغوش مردم خود برگردند. وی با اشاره به درگیری گروه های مسلح در دایکندی گفت: "هر کس تفنگ دارد و خون فرزند دایکندی را می ریزد به مردم خیانت کرده است."

رییس شورای عالی صلح در این همایش با اشاره بر رشد افراطیت و حرکت های جدید برخی گروه ها به مردم اطمینان داد که از این تحرکات نترسید و برای دفاع در کنار شان ایستاده است.

در این همایش ضامن علی پویا ولسوال سنگ تخت و بندر در سخنرانی اش، مردم بندر و سنگ تخت را صلح دوست خوانده از رییس شورای عالی صلح خواست تا در جهت رفع مشکلات و محرومیت های این مردم به خصوص در جهت تامین امنیت و استقرار صلح و ثبات همکاری کند.

اسدالله سعادتی از سخنرانان دیگر این همایش از مردم دایکندی بابت استقبال صمیمانه‌ی آنان از رییس شورای عالی صلح قدرانی کرد و همچنان درمورد زحمات و تلاش های استاد خلیلی صحبت کرد.

استاد امینی، وکیل محمد هادی رحیمی زاده، استاد محمد باقر فاضل، حسین بخش ناصری، استاد محمد امینی از علمای ولسوالی بندر و استاد ناطقی در این همایش پیرامون برخی مشکلات مردم و ارایه خواست هایشان از رییس شورای عالی صلح سخنرانی کردند.

استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح و رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، به مردم اطمینان داد که در راستای انکشاف، توسعه و تامین امنیت در این مناطق تلاش می کند.استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان همچنان طی نشستی با باشندگان بازار سنگ تخت دایکندی نیز دیدار کرد.باشندگان بازار سنگ تخت نیز از سفر استاد خلیلی به این منطقه تشکری و از وی به گرمی استقبال کردند.آنان از استاد خلیلی خواستند تا در راستای تامین امنیت و برقراری صلح تلاش هایش را ادامه دهد.استاد خلیلی رییس شورای عالی صلح در جمع مردم بازار سنگ تخت از حمایت های همیشگی مردم و بزرگان این منطقه از جریان مقاومت عدالت خواهی در غرب کابل و بامیان اظهار سپاس کرد.رییس شورای عالی صلح، به مردم صلح دوست دایکندی بویژه مردم سنگ تخت اطمینان داد که برای حل مشکلات امنیتی و کار های انکشافی در این منطقه تلاش خواهد کرد.رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان همچنان از نزدیک با باشندگان مناطق مختلف این ولسوالی از دیدار کرد.

 

اشتراک گذاری

Powered by CoalaWeb

پربیننده ترین اخبارهفت روزگذشته